Безконтактні картки. Безпечно, чи ні?

безконтактні картки

Як свідчать відгуки, безконтактні картки для оплати товарів і послуг з кожним днем ​​стають все популярнішими, конкуруючи з класичними пластиковими банківськими картками. І це не дивно, адже вони пропонують не менший функціонал, включаючи можливість зберігати і переводити кошти, а також дистанційно управляти рахунками, використовуючи онлайнові платіжні системи типу LiqPay, мобільний банкінг та інтернет-банкінг, включаючи Приват24, ПУМБ Online, Raiffeisen Online, My Alfa-bank / Альфа клік. За допомогою платіжних пристроїв, які працюють на інтегральних схемах з безконтактного принципом, сьогодні відбуваються покупки і оплачується проїзд в метро (наприклад, в метрополітені в Харкові), їх використовують для оплати доступу до розважальних закладів. Прикладами смарт-карт, в основі яких лежить мікросхема і плоска обмотка-антена, також можуть служити: електронні перепустки; клубні карти; біометричні паспорти.

Популярність смарт-карт в сучасному світі — особливо це стосується стандарту ISO 14443 (Proximity Card) і Vicinity Card — обумовлена ​​їх винятковою простотою у використанні і відносно невисокою ціною. Судіть самі: щоб скористатися безконтактною карткою, досить просто піднести її ближче до терміналу. Дальність дії пристрою часто дозволяє не діставати при зчитуванні картку кредитниці чи гаманця. Незважаючи на простоту і зручність безконтактних карт, уми громадськості все ще продовжує розбурхувати тема їх безпеки, що і породжує безліч міфів. Спробуємо розібратися з основними з них.

Міф 1: Платежі за допомогою стандартних банківських карт безпечніше, ніж з використанням безконтактної технології

Насправді, безконтактна оплата картою відрізняється від платежу пластиком класичного банківського формату Visa або MasterCard лише технологічно. Більш того, оплата «по повітрю» навіть безпечніше, оскільки такі транзакції захищені тим же стандартом EMV, що і картки з чіпом, а він апріорі надійніше магнітної доріжки найпростіших карт Віза / Майстер / Американ експрес, яку можна просто скопіювати. При безконтактній процедурі для кожного платежу генеруються одноразові платіжні дані.

Міф 2. Озброївшись саморобним зчитувачем, зловмисники можуть в людному місці непомітно зняти гроші з безконтактної карти

Як показують досліди, для роботи зчитувач не повинен перебувати на занадто далекій відстані від безконтактної картки. Шахраєві буде вкрай непросто непомітно наблизитися настільки, щоб витягти гроші або дані з карти. Ймовірно, зі зломом могли б впоратися зчитувачі безконтактних карт могутнішої дії, але, за оцінкою фахівців, таке обладнання повинно бути великогабаритним - не меншим за візок із супермаркету.

Міф 3. З безконтактної карти можуть вкрасти гроші, скориставшись функцією міні-транзакції, що не вимагає введення пін-коду

Скоїти крадіжку грошей і щось купити за ваш рахунок за допомогою безконтактної карти не так вже привабливо, адже кожен незалежний термінал електронних платежів реєструється, укладаючи договір з банком-еквайром. А для цього продавцю потрібно пред'явити відповідні ідентифікуючі документи, що дозволяють, при необхідності, легко його знайти.

Міф 4. При втраті карти власником шахраї можуть без проблем використовувати її для оплати покупок

Подібна ситуація може трапитися і зі звичайною банківською картою «Віза», тому міфом в даному випадку є, скоріше, фраза «без проблем». При кожному списанні коштів з втраченої карти власник буде отримувати повідомлення. Але, виявивши, що безконтактна пластикова карта пропала, не варто очікувати таких повідомлень, а слід відразу ж повідомити банк, щоб її заблокували. Підсумувавши вищесказане, можна зробити висновок: вирішивши замовити безконтактну картку, ви дійсно отримаєте надійний і зручний платіжний інструмент з багатофакторним захистом. Але не варто нехтувати стандартними порадами щодо забезпечення безпеки грошей: стежте за картою і тримайте в таємниці PIN-код, а, якщо хочете захистити карту від стороннього зчитувача, обзаведіться спеціальним екранізованим гаманцем.

Поширити:

Читайте також