Чек-ліст успішного інтернет-магазину

 Плануєте вести бізнес у віртуальному просторі і вже продумуєте, як створити інтернет-магазин? У нашій статті ми поговоримо про основні моменти, які впливають на успішне просування сайту. Ця інформація допоможе вам проаналізувати вже наявні напрацювання проектів, при необхідності внести корективи і побудувати прибутковий веб-ресурс.

Чек-лист зі створення інтернет-магазину

Починаючи підприємницьку діяльність у всесвітній мережі, ви повинні потурбуватися не тільки створенням сайту інтернет-магазину, але і забезпеченням його стабільної і законній діяльності. Для того щоб компанія почала працювати як єдиний організм, важливо вирішити ряд питань, що відповідають за різні сектори діяльності:

  • Основні. Ними є фінансово-правові аспекти — юридична реєстрація підприємства, створення бухгалтерської структури, набір співробітників. Обов'язково потрібно визначитися з ціновою політикою, що впливає на те, як швидко окупляться ваші вкладення.
  • Організаційні. Тут важливо продумати умови, місце зберігання і методи доставки товару, а також те, як покупці зможуть оплачувати покупки — онлайн за допомогою платіжної системи, готівкою або переказом з банківської карти. Важливим є акцент на перевірці надійності постачальників.
  • Комунікативні. Запорукою успіху роботи інтернет-магазину є постійний зв'язок з клієнтами. Менеджери повинні володіти інформацією, щоб відповісти на запитання потенційних замовників, а також вміти оперативно працювати із замовленнями і відгуками. Варто продумати особливості роботи колл-центру — час, кількість операторів, лінії зв'язку.
  • Розробка інтернет-магазину. Мається на увазі безпосередньо створення онлайн-майданчика, тому важливо визначитися не лише з розробником, а й тими характеристиками, які ви бачите в своєму проекті — функціями, системами управління, наповненням, синхронізацією з електронними бухгалтерськими програмами.
  • Маркетингові. Планувати просування продукції — стратегічне завдання ведення бізнесу. Потрібно скласти план, в якому будуть схеми залучення клієнтів, стимулювання попиту і продажів, створення бази контактів.

Чек-ліст перевірки інтернет-магазину на рівень конверсії

Щоб інтернет-магазин ефективно функціонував і приносив прибуток, підвищення конверсії сайту потрібно постійно. Існує безліч методик, як досягти мети. Добре, якщо ви будете використовувати не одну, а частина представлених нижче або навіть все. Отже, що важливо?

  • Відмінний дизайн інтернет-магазину. Значну роль в залученні потенційних клієнтів грає ефект першого враження. Якщо сайт зроблений красиво і зручно, він буде цікавий користувачеві.
  • Висока швидкість завантаження сайту. За даними статистики, ресурс повинен завантажуватися не більше 1-2 секунд. Якщо у вас більше, тоді потрібно оптимізувати його роботу, підібравши відповідну CMS-платформу.
  • Юзабіліті сторінки замовлення. Важливий чіткий алгоритм, що стимулює до покупки і привертає увагу користувача сайту. Необхідно використовувати зрозумілі кнопки, писати великими літерами і виключити можливу «втрату» товару з кошика.
  • Можливість залишити відгук про покупку. Наявність розділу або спливаючого вікна, де клієнти можуть прочитати відгуки і залишити свої, підвищує конверсію приблизно на 5%. • Цікавий і унікальний контент. Пишіть про те, що важливо для клієнта - переваги товару, вигоди співпраці з вами, спеціальні акції. Використовуйте динамічний контент, який допомагає будувати спілкування з відвідувачами, а не є «робочою масою» для пошукових систем.
  • Якісний сервіс. Враховуйте все — живий зв'язок з клієнтом (чати, онлайн-дзвінки, call-back), послуги доставки і гарантії. Придумайте, чим можна зацікавити відвідувача, - промокодом, акції для зареєстрованих користувачів і інші пропозиції.

Звертайте увагу на те, що цікаво клієнтам, створюйте інтернет-магазин для людей, просувайте його, спираючись на сучасні IT-технології, - тільки тоді бізнес буде успішним.

Поширити:

Читайте також