12.11.18
Лендінг, цільова сторінка, сторінка-вітрина — цей тип інтернет-сторінки зустрічається під різними назвами та широко використовується для просування товарів, послуг і заходів.
Головне завдання лендінгу — переконати відвідувача виконати необхідну дію: зареєструватися, зателефонувати, залишити заявку або оформити замовлення. У ефективного лендінгу повинні повинні бути певні структурні елементи. Про те, без якої інформації не обходиться жодна цільова сторінка, — поговоримо далі.
Заголовок і підзаголовок
Заголовки і підзаголовки блоків — це перше, за що чіпляється око клієнта. Сюди важливо виносити інформацію, яка змусить потенційного клієнта зупинитися і докладніше вивчити продукт/послугу. Добре, коли заголовки і підзаголовки складаються в загальну історію, тезами, ємко акцентують увагу на кращих якостях продукту і проблемах, які він вирішує.
Основний контент
1. Унікальна торговельна пропозиція (УТП) — інформаційне ядро цільової сторінки. Від того, наскільки чітко сформульовано УТП, залежить привабливість продукту для клієнта.
Про що важливо написати:
- що ви пропонує: чітко в двох-трьох словах сформулювати, що собою являє продукт/ послуга;
- вказати конкурентні переваги: проаналізувати конкурентів і виділити, що саме відрізняє вашу пропозицію;
- проблеми, які вирішує продукт/послуга: важливо зазирнути в світ клієнта, не просто розповісти, який крутий продукт, а описати, чим він допомагає.
2. Індикатори довіри — інформація, яка доповнює УТП, додає йому переконливості.
До індикаторів довіри відносять:
- статистичні дані: скільки продано, скільки людей скористалося послугою і т.п.
- інформація про ваших партнерів, клієнтів: логотипи, назви, посилання на сайти;
- реальні відгуки клієнтів.
Фото, ілюстрації, відео
Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати — це правило працює і для лендінгу. Візуалізуйте те, що можна візуалізувати. Створіть яскравий образ за допомогою власних якісних фото. Стокові картинки краще приберегти для дуже екстрених випадків — вони занадто "універсальні" і жодним чином не розкривають саме вашу пропозицію.
Блоки із закликом до дії (CTA)
Заклик — це як правило, кнопка, яка дозволяє користувачеві виконати потрібну вам дію. Цільової сторінка власне для цього і потрібна: щоб майбутній клієнт помітив кнопку і натиснув на неї. Це і буде вважатися конверсією.
Для максимальної ефективності кнопка повинна бути найбільш помітним елементом, тому важливо її колір був контрастний фону.
Лід-форма
Завдання лід-форми — зібрати інформацію, яка знадобиться вам для подальшої роботи і спілкування з клієнтом. Ідеальна форма є чіткою і лаконічною. Форма зазвичай знаходиться поруч із закликом до дії.
Контакти
За необхідності клієнт повинен легко і швидко знайти, як з вами зв'язатися, тому закріпіть телефон у шапці сторінки. Для зручності продублюйте контактну інформацію і у нижній частині сторінки — футері.
Не обов'язково обмежуватися телефоном й е-мейлом. Пошта — не дуже оперативно, телефон — не завжди комфортно і підходить для екстрених випадків. Для зручності клієнтів можна додати такі опції: онлайн-чат, можливість написати у Скайп або месенджери. Нехай у клієнта буде можливість зв'язатися з вами так, як йому комфортно.
Тож підсумуємо, що потрібно для ефективної цільової сторінки:
- чітко сказати, що саме ви пропонуєте;
- показати і розповісти, яку користь приносити продукт/послуга;
- подбати про те, щоб клієнту було легко виконати цільову дію, і зв'язатися з вами за необхідності.
Це не чарівна формула, але хороша база для того, щоб зробити ефективний лендінг.