Обережно фішинг!

За перше півріччя поточного року в Україні зафіксовано 79 фішингових веб-ресурси. Про це повідомляє Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА. Для порівняння, за весь 2016 рік було зафіксовано 174 таких ресурси.

За оцінками експертів, до кінця року їх кількість може досягти 160, оскільки в минулому році піковими місяцями шахрайської активності стали листопад і грудень. Найприбутковіші для шахраїв — це дні свят. Саме в цей період конфіденційні реквізити своїх карт на шахрайських сайтах залишають найбільше людей.

За місяць існування фішингових ресурсу, його відвідують до 35 тис. користувачів, кожен з яких може бути пограбований шахраями, повідомляють в ЕМА. 41 з 79 виявлених (на 1 липня 2017 року) фішингових сайтів — це підроблені сервіси грошових переказів з картки на картку. Крім того, 48 з 79 фішингових ресурсів пропонували неіснуючі послуги поповнення мобільного телефону. Два шахрайських веб-сервіси «займалися» кредитуванням (виманювали дані карти під приводом видачі кредиту онлайн). Ще чотири сайти пропонували працевлаштуватися — працювати на державне підприємство «Укрпошта» вдома.

Що таке фішинг?

Фішинг — вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів — логінів і паролів, номерів кредитних карт, електронної пошти тощо. Суть полягає в тому, що шахрай створює інтернет-сторінку, що зовні не відрізняється, або слабо відрізняється від справжньої сторінки, на якій у користувача запитується конфіденційна інформація. Посилання на фішингову сторінку, як правило, супроводжують заманюючим описом, в стилі: "Безкоштовне золото", "отримай миттєвий бонус", "золотий стрім", "інформація про нові танки", "шокуюча правда про ...", "подивіться яка новина про ... " тощо. 

Пам'ятайте, якщо в ході звичайного обговорення з'являється повідомлення подібного роду, Вам відразу слід насторожитися.

Поширити:

Читайте також