Оплата банківською картою в інтернеті

Пластикова банківська карта з'явилася на фінансовому ринку близько 60 років тому і сьогодні є популярним способом безготівкових розрахунків, а іноді і просто незамінною альтернативою наявним. Прив'язана до одного або декількох відкритих у банку рахунках, банківська карта являє собою персональний платіжний інструмент, який дозволяє власникові здійснювати широкий спектр безготівкових розрахункових операцій, включаючи:

  • покупку товарів і послуг;
  • грошові перекази іншим особам;
  • зняття готівки в касах фінансової установи або банкоматах.

Сучасні банківські структури пропонують великий асортимент дебетових і кредитних пластикових карт, що дозволяють своїм власникам розпоряджатися як власними грошима, так і позиченими коштами.

Чому вигідно розплачуватися банківською картою

Серед ключових переваг оплати покупок за допомогою банківської карти слід назвати:

  • зручність;
  • простоту;
  • доступність;
  • швидкість.

Замінюючи товстий гаманець, банківська карта в повноті володіє всім функціоналом готівки. При цьому, спілкуючись з терміналом, власник карти не має необхідності оплачувати послуги банку, тобто, здатний економити на комісійних зборах. Не менш привабливою характеристикою банківської карти є і те, що вона може використовуватися не тільки в звичайних торгових точках, але і в інтернеті.

Сьогодні навіть не надто «просунутий» інтернет-користувач, що володіє банківською картою, здатний здійснити покупку в інтернет-магазині, оплатити комунальні послуги, придбати квиток в кіно або на літак, забронювати номер в готелі. Для цього не доведеться витрачати час і гроші на похід в магазин або квиткову касу, стояти в черзі і спілкуватися з далеко не завжди доброзичливими продавцями. Тим більше, що в даний час існує можливість прив'язати карту не тільки до стаціонарного комп'ютера або ноутбука, але і до будь-якого смартфону. Це означає, що оплата банківською картою в інтернеті може здійснюватися онлайн безвідносно місця і часу — в робочому кабінеті, на домашньому дивані, під час прогулянки по парку — головне, щоб був доступ до «всесвітньої павутини».

Онлайнові оплати за допомогою банківської карти - швидкість і безпека

Оплата карткою в інтернеті — це платіж в режимі реального часу. Подібна платіжна операція займає мінімум часу, і, завдяки цілодобовим автоматизованим сервісам банку, миттєвий розрахунок можна зробити:

  • рано вранці та пізно ввечері;
  • під час обідньої перерви;
  • у вихідні і на свята.

Як правило, для здійснення оплати на сайті потрібна банківська карта з позитивним балансом і пара хвилин для того, щоб ввести в пропоновану форму індивідуальну інформацію, в числі якої потрібно вказати номер карти і термін її дії, а також адресу електронної пошти платника. Більшість сайтів після реєстрації пропонують скористатися послугами «Особистого кабінету», де покупець (платник) може зберігати квитанції і повторювати платежі без повторного введення особистих даних.

До веб-ресурсів з можливістю прийому платежів на сайті традиційно пред'являються підвищені вимоги і стандарти безпеки, покликані попередити витік конфіденційних даних і захистити гроші клієнтів. На перевірених інтернет-майданчиках в обов'язковому порядку зазначаються параметри і використовуються сертифікати безпеки. Гарантовано безпечною є оплата картою на сайті, адреса якого починається з «https://». Крім того, банки також дбають про захист своїх клієнтів від шахраїв — на кожній банківській пластиковій картці, крім номера, П.І.Б. і терміну придатності, також присутній тризначний CVV код, який, по суті, є основним ключем до рахунку користувача. Найбільш захищеними від шахрайства банківськими картками сьогодні вважаються VISA Classic і MasterCard Standard.

Поширити:

Читайте також