Платежні системи: плюси і минуси

В епоху розвитку високих технологій готівковий розрахунок терпить серйозну конкуренцію з появою електронних грошей, адже все частіше люди віддають перевагу віртуальним гаманцям. Зразкове розуміння поняття платіжки у сучасної людини вже є, але от які можуть бути платіжні системи плюси і мінуси їх — поки не так широко відомо.

Платіжні системи плюси і мінуси: позитивна сторона

Безумовно, електронні платіжні системи, в порівнянні з традиційним банківським сервісом, мають цілий ряд переваг:

 1. Економія часу. Грошовий переказ між віртуальними рахунками зазвичай займає всього кілька хвилин, в той час як банківський або поштовий переказ може зайняти кілька днів. Також ви не будете витрачати час, чекаючи своєї черги в банку або поштовому відділенні.
 2. Контроль витрат. Навіть при всьому бажанні контролювати свої витрати і доходи, не у всіх вистачає терпіння записувати всі свої дрібні витрати, на які часто доводиться чимала частина загальних витрат. На віртуальному рахунку є історія всіх транзакцій із зазначенням магазину і суми, яку ви витратили.
 3. Зниження ризиків втрати і крадіжки. Ви не можете втратити ваш віртуальний гаманець, його не можуть відібрати грабіжники. Хоча і в кіберпросторі теж є любителі легкої наживи, в одній з попередніх статей ми докладно розповіли, як захистити свій аккаунт електронної валюти.
 4. Низькі комісії.
 5. Простота використання. Зазвичай сервіс створюється для охоплення найширшої аудиторії, тому його інтерфейс зрозумілий на інтуїтивному рівні. Крім того, завжди є можливість задати питання в техпідтримку, яка нерідко працює 24/7. В крайньому випадку завжди можна отримати відповідь на питання на тематичних форумах.
 6. Зручність. Всі грошові перекази можна здійснювати в будь-який час в будь-якому місці. Для цього достатньо мати підключення до інтернету.

Платіжні системи плюси і мінуси: трохи про сумне

Але на тлі очевидних переваг у електронних платіжних систем є свої недоліки, які все ж варто згадати:

 1. Обмеження. Кожна платіжна система має свої ліміти щодо максимальної суми на рахунку, кількості транзакцій і суми виведення.
 2. Ризик злому. При дотриманні всіх правил він мінімальний, приблизно як і ризик пограбування, але все ж він є.
 3. Проблема переказу коштів між різними платіжними системами.
 4. Відсутність анонімності. Всі грошові транзакції, включаючи суму, час і отримувача, зберігаються в базі даних платіжної системи.
 5. Необхідність підключення до інтернету. При збої інтернет-з'єднання ви не можете отримати доступ до вашого онлайн-рахунку.

Загалом, при всіх недоліках, переваги електронних платіжних систем типу «Інтеркаси» серйозно переважують і перевершують можливості традиційних банківських переказів по всіх параметрах.

Поширити:

Читайте також