Що таке CSI та навіщо він потрібен бізнесу?

Shop Cart Interface (SCI) — функціональний програмний інтерфейс, базовим призначенням якого є прийом коштів через інтернет. Він дозволяє кожному мерчанту (власнику рахунки) автоматично отримувати онлайнові платежі за куплені в його інтернет-магазині товари / послуги. SCI володіє власним протоколом взаємодії і широким функціоналом, надаючи можливість досить гнучко втілювати різноманітні варіанти взаємодії між продавцем і покупцем. Представляючи собою шлюз для прийому коштів, SCI є своєрідним посередником, поєднуючи точку входу клієнта на оплату і його повернення на веб-ресурс після виконання платежу. Це забезпечує точну обробку платежів і однакову взаємодію з клієнтами незалежно від того, який інструмент оплати використовує платіжна система.

Алгоритм підключення

Підключити інтерфейс SCI досить просто. Для того щоб приймати платежі в онлайн-режимі, потрібно виконати кілька нескладних кроків:

 1. пройти реєстрацію в сервісі «Інтеркаса»;
 2. створити комерційний аккаунт, або скористатися вже наявними;
 3. сформувати і налаштувати нову касу;
 4. за допомогою HTML-форми платіжного запиту перенаправити платника на алгоритм оплати.

Веб-сторінка, якою по суті і є SCI, приймає запит HTTP з певними параметрами (GET або ж POST) і видає результат.

Процес оплати за допомогою інтерфейсу SCI

Стандартна процедура оплати з використанням SCI в сервісі «Інтеркаса» виглядає наступним чином:

 • Покупець обирає вподобаний продукт і робить замовлення певної вартості, яке отримує ідентифікаційний номер.
 • Перейшовши на платіжну сторінку мерчанта, клієнт натискає кнопку, яка перенаправляє його на оплатний шлюз SCI і прив'язана до HTML-форми, що містить протокольні параметри і дані щодо платежу.
 • На веб-інтерфейсі SCI представлені платіжні інструменти, доступні для покупця, з яких йому потрібно вибрати найбільш комфортний спосіб оплати.
 • Після вибору підходящого платіжного сервісу на його сторінці клієнт може побачити суму і опис платежу, тут же надана інформація про умови оплати за допомогою обраної системи.
 • Після натискання «Оплатити» сервіс формує рахунок, пов'язаний з конкретною касою, а платник перенаправляється на платіжний шлюз, де і проводить оплату.

Отримуючи повідомлення про результат транзакції після переказу грошей, SCI передає інформацію на веб-ресурс мерчанта, і клієнт перенаправляється на сторінку повернення. Проаналізувавши стан платежу, SCI перенаправляє покупця далі — на сторінку Success Page, Fail Page або Pending Page.

Які завдання здатний вирішувати SCI

Відрізняючись високою гнучкістю в питаннях інтеграції, інтерфейс SCI здатний бути корисним для будь-якого типу бізнесу і вирішувати великий спектр різноманітних завдань різного ступеня складності, в тому числі:

 • Якщо продавець не має власного сайту, або ж продає через інтернет незначну кількість продукції та обробляє замовлення вручну, SCI дозволить перенаправити покупця для оплати за допомогою спеціальної HTML-форми (може знаходитися в електронному листі або на веб-ресурсі), після розрахункової операції транзакція потрапить в «Особистий кабінет» мерчанта, а про отримання грошей на рахунок повідомить sms або e-mail.
 • Продавцю, котрий має біллінг і бажає автоматично обробляти платіжні операції, SCI пропонує алгоритм обробки повідомлень про проведені оплатах — клієнт сервісу автоматично отримує повідомлення про здійснену транзакції і зарахування грошей незалежно від використаного інструменту оплати (банківської карти, електронного гаманця, терміналу самообслуговування).
 • Коли власник віртуального торгового майданчика бажає реалізувати вибір інструменту платежу і перенаправлення покупця на платіжний модуль безпосередньо, чи не задіявши інтерфейсу SCI, — це доступно, завдяки тому, що протокол сервісу підтримує інтерфейс JSON, що дозволяє веб-ресурсу отримувати потрібні для розрахункової HTML-форми дані в прихованому (для клієнта) вигляді.

Поширити:

Читайте також