Що таке еквайринг?

Слово "еквайринг" (acquire) означає "придбати" або "отримати". В сучасній українській мові визначення еквайрингу дуже тісно пов'язане з діяльністю фінансових установ і представляє собою прийом банківських карт для оплати товарів або послуг. Таким чином, еквайринг дозволяє робити покупки в інтернеті без використання кешу. Банк, який отримав ліцензію на надання послуг еквайрінгу, називається аквайером. Банківський еквайринг (обслуговування платежів по пластикових картам) здійснюється через спеціальні розрахункові термінали. Відкриття подібних терміналів найчастіше спостерігається на території популярних торгових або інших сервісних підприємств:

  • торгових центрів;
  • магазинів;
  • мереж ресторанів;
  • автомобільних заправок.

Як свідчать відгуки, укладення договорів суб'єктів торгівлі з банками-аквайерами робить процес безготівкових покупок максимально простим і безпечним. Для забезпечення зв'язку карток з касовим апаратами в торгових точках можуть встановлюватися ПІН-пады. Сегодня часто зустрічаються мобільні компактні термінали. Вони не прив'язані фізично до офісу і можуть переміщатися в різні географічні точки, наприклад, з кур'єром, приймаючи платежі по всьому шляху до кінця.

Інтернет-еквайрінг та його особливості

У зв'язку з підвищенням рейтингу електронної комерції в сучасному бізнесі, протягом останніх кількох років особливу популярність отримала інтернет-еквайрінг. Послуга заключається у прийомі для розрахунку персональних банківських карт (Visa, MasterCard) в режимі онлайн, дозволяючи купувати, в тому числі в кредит, товари через Інтернет. До безсумнівних переваг інтернет-еквайрінгу слід відносити:

  • простоту;
  • зручність;
  • безпеку.

Для реалізації послуг інтернет-еквайрінга банківські установи, які виступають в ролі аквайвера, та процесінгові центри використовують програмне забезпечення — інтерфейс, за допомогою якого власники банківських карток можуть здійснювати оплату на сайтах інтернет-магазинів та різноманітних віртуальних сервісів.

Особливо популярним варіантом є платіжні модулі — готові програмно-технічні рішення, адаптовані для встановлення на найпопулярніші сьогодні конструктори сайтів і системи управління контентом (Wordpress, Joomla). Як правило, вони мають абсолютно просту інструкцію встановлення і не вимагають участі професійних програмістів. Для внесення покупцем платежу інтернет-магазину та отримання продавцем платежу не потрібні допоміжні пристрої — тільки доступ до мережі. Інтернет-еквайрінг повністю вписується в стандарт класичного банківського аквайрінгу, в тому числі з точки зору бухгалтерського обліку та проведення.

Різниця лише в тому, що дані пластикової банківської карти не рахуються фізичним картридером встановленого в магазині терміналу, а вводяться платником самостійно в передбачену захищену форму на сайті інтернет-магазину. По суті, будь-яка особа, яка має доступ до Інтернету, навіть з мобільного телефону, та пластикову карту, може зробити покупку всього в декілька кліків. Витратним операціям забезпечений високий ступінь захисту еквайера. 

Як формуються тарифи інтернет-еквайрінга

Тариф інтернет-еквайринга, тобто комісія за послуги банку-еквайера, визначається безліччю факторів. Як правило, вартість обслуговування банку-еквайера залежить від таких характеристик онлайнового бізнесу, як:

  • сфера діяльності компанії;
  • обсяг безнаціональних платежів на сайті віртуальної торгової точки;
  • географія покупців інтернет-магазину.

Комісія, яку бере за послуги інтернет-еквайрінг, часто має три складові, куди входить відсоток банку-еквайера, грошова частина процесінгового центру та ціна, виставлена ​​міжнародними платіжними системами.

Поширити:

Читайте також