ТОП-3 поради ecommerce-бізнесу: як стати краще для клієнта

№1 Персоналізація

Персоналізація досвіду взаємодії клієнтів з брендом — це один з ключових чинників росту конверсії.

Консалтингова компанія Accenture з'ясувала, що персоналізація для багатьох онлайн-покупців — вирішальний момент під час вибору продукту або послуги. 43% учасників сказали: їм важливо, щоб бренд враховував їх уподобання, пам'ятав про день народження і розмовляв з ними однією мовою. У цьому випадку покупці готові повертатися знову і знову.

Вдало використовує персоналізацію український онлайн-магазин дитячих товарів Pampik. Наприклад, якщо покупець вказав вік дитини, то батькам будуть приходити "вікові" розсилки з добіркою товарів саме для їхньої дитини. "Покупці відкривають такі листи на 75% частіше, ніж звичайні розсилки. І переходів ми отримуємо на 50% більше, ніж від інших листів ", — ділиться співзасновник Pampik Шахін Мусаєв в інтерв'ю МC Today.

У 2019 вже не стоїть питання, як зібрати дані про користувача. Сьогодні більш актуальне питання - як їх використовувати, щоб збільшувати продажі. Історія покупок, час проведений на окремих сторінках сайту, особисті дані - це все інформація, яка дозволяє зблизити бренд і покупців.

  

№2 Чат-боти

Чат-боти автоматизують рутину і зберігають онлайн-бізнесу час та гроші. Плюс ботів у тому, що навіть у найбільш пікові години клієнт отримує зворотній зв'язок або відповідь на питання без участі співробітників магазину. Таким чином чат-бот може замінити невеликий кол-центр або цілодобову команду підтримки.

Мінус ботів у тому, що технологія поки не настільки досконала, щоб замінити спілкування клієнта з консультантом-людиною. Чат-боти не завжди розуміють, що хоче і шукає людина, а їхні репліки далекі від живого діалогу.

Проте завдяки розвитку штучного інтелекту чат-боти стають розумнішими, так що тестувати їх можливості можна вже сьогодні. 

 

№3 Онлайн-оплата

Сучасна глобальна тенденція — курс на життя без готівки. Світ рухається в бік продуктів і сервісів, які роблять усі операції з грошима більш простими, швидкими і безпечними.

За прикладами далеко ходити не потрібно. Тільки в Україні за останні кілька років:

  • стала доступною оплата через Google Pay і Apple Pay;
  • безконтактні платежі тепер звична справа: у 2018 Україна зайняла 4 місце в світі за кількістю NFC-транзакцій;
  • з'явилася можливість перетворити смартфон на POS-термінал за допомогою технології Tap to Phone.

У цьому контексті інтернет-магазин без кнопки онлайн-оплати виглядає злегка архаїчно, а фраза "відправте гроші на карту Приват" викликає сумніви у потенційного покупця.

Швидко налаштувати прийом оплати на сайті допоможуть провайдери платіжних послуг. Підприємцю не потрібно думати про технічні моменти, розробляти свій захист від шахраїв або домовлятися з банком. Ці питання — клопіт платіжного партнера. З підприємця — договір і відсоток з кожної покупки, як плата за послуги сервісу.

Якщо сайт вже успішно приймає платежі, то завжди є можливість додати нові фішки:

  • Налаштувати холдування: сума покупки заморожується на картці клієнта до певного моменту. Наприклад, поки не підтвердили наявність товару або доки клієнт не отримає замовлення.
  • Підключити оплату через Google Pay або Apple Pay.
  • Спростити оплату за допомогою автоплатежів: сума з картки клієнта списується автоматично із певною періодичністю.
  • Приймати платежі в декількох валютах, щоб працювати з клієнтами з усього світу.

Якщо вам потрібна консультація з підключення оплати на сайт — наші експерти завжди раді допомогти. Пишіть нам на пошту [email protected] або в Фейсбуці.

Поширити:

Читайте також