04.07.19
№1 Персоналізація
Персоналізація досвіду взаємодії клієнтів з брендом — це один з ключових чинників росту конверсії.
Консалтингова компанія Accenture з'ясувала, що персоналізація для багатьох онлайн-покупців — вирішальний момент під час вибору продукту або послуги. 43% учасників сказали: їм важливо, щоб бренд враховував їх уподобання, пам'ятав про день народження і розмовляв з ними однією мовою. У цьому випадку покупці готові повертатися знову і знову.
Вдало використовує персоналізацію український онлайн-магазин дитячих товарів Pampik. Наприклад, якщо покупець вказав вік дитини, то батькам будуть приходити "вікові" розсилки з добіркою товарів саме для їхньої дитини. "Покупці відкривають такі листи на 75% частіше, ніж звичайні розсилки. І переходів ми отримуємо на 50% більше, ніж від інших листів ", — ділиться співзасновник Pampik Шахін Мусаєв в інтерв'ю МC Today.
У 2019 вже не стоїть питання, як зібрати дані про користувача. Сьогодні більш актуальне питання - як їх використовувати, щоб збільшувати продажі. Історія покупок, час проведений на окремих сторінках сайту, особисті дані - це все інформація, яка дозволяє зблизити бренд і покупців.
№2 Чат-боти
Чат-боти автоматизують рутину і зберігають онлайн-бізнесу час та гроші. Плюс ботів у тому, що навіть у найбільш пікові години клієнт отримує зворотній зв'язок або відповідь на питання без участі співробітників магазину. Таким чином чат-бот може замінити невеликий кол-центр або цілодобову команду підтримки.
Мінус ботів у тому, що технологія поки не настільки досконала, щоб замінити спілкування клієнта з консультантом-людиною. Чат-боти не завжди розуміють, що хоче і шукає людина, а їхні репліки далекі від живого діалогу.
Проте завдяки розвитку штучного інтелекту чат-боти стають розумнішими, так що тестувати їх можливості можна вже сьогодні.
№3 Онлайн-оплата
Сучасна глобальна тенденція — курс на життя без готівки. Світ рухається в бік продуктів і сервісів, які роблять усі операції з грошима більш простими, швидкими і безпечними.
За прикладами далеко ходити не потрібно. Тільки в Україні за останні кілька років:
- стала доступною оплата через Google Pay і Apple Pay;
- безконтактні платежі тепер звична справа: у 2018 Україна зайняла 4 місце в світі за кількістю NFC-транзакцій;
- з'явилася можливість перетворити смартфон на POS-термінал за допомогою технології Tap to Phone.
У цьому контексті інтернет-магазин без кнопки онлайн-оплати виглядає злегка архаїчно, а фраза "відправте гроші на карту Приват" викликає сумніви у потенційного покупця.
Швидко налаштувати прийом оплати на сайті допоможуть провайдери платіжних послуг. Підприємцю не потрібно думати про технічні моменти, розробляти свій захист від шахраїв або домовлятися з банком. Ці питання — клопіт платіжного партнера. З підприємця — договір і відсоток з кожної покупки, як плата за послуги сервісу.
Якщо сайт вже успішно приймає платежі, то завжди є можливість додати нові фішки:
- Налаштувати холдування: сума покупки заморожується на картці клієнта до певного моменту. Наприклад, поки не підтвердили наявність товару або доки клієнт не отримає замовлення.
- Підключити оплату через Google Pay або Apple Pay.
- Спростити оплату за допомогою автоплатежів: сума з картки клієнта списується автоматично із певною періодичністю.
- Приймати платежі в декількох валютах, щоб працювати з клієнтами з усього світу.
Якщо вам потрібна консультація з підключення оплати на сайт — наші експерти завжди раді допомогти. Пишіть нам на пошту [email protected] або в Фейсбуці.