Веб-аналітика для бізнесу

Грамотно приймати рішення в онлайн-просторі інтернет-магазину неможливо без використання технологічно налагоджених процесів, які автоматично досліджують ефективність його роботи, виводячи чітко організовану статистику за різними напрямками. Головною зброєю в поліпшенні результатів бізнесу сьогодні є веб-аналітика — аналіз якісних і кількісних показників підприємницької діяльності.

Що включає в себе веб-аналітика?

Хочете дізнатися, як розподіляються фінансові ресурси, щоб підвищити ефективність їх вкладення? Це питання якраз і покликана вирішити веб-аналітика як повноцінний і надійний інструмент онлайн-аналізу. Комплекс її можливостей дозволяє зробити висновки про наступне:

 • наскільки ефективно пройшла онлайнова і офлайновая реклама;
 • як змінилася воронка продажів;
 • яка конверсія сайту;
 • як працюють рекламні канали і яку кількість трафіку вони приносять;
 • як трафік перетворюється в заявки і замовлення;
 • який розмір середнього чека та інші метрики.

Аналітика онлайн дає можливість правильно розпоряджатися бюджетом, виділеним на рекламу, оскільки створена для того, щоб сприяти досягненню високої якості сайту і наскрізного контролю рекламних каналів.

Як запустити систему веб-аналітики?

Коженсайт орієнтований на певну цільову аудиторію, потреби якої детально вивчають маркетологи паралельно з дослідженнями успішності своїх опонентів. Використання онлайнових аналітичних інструментів має базуватися на таких моментах:

 • Здібності контролювати дії і результати конкурентів.
 • Детальному продумуванні системи метрик.
 • Налаштуваннях систем аналітики Google Analytics і Яндекс.Метрика.

Аналіз конкурентів

У цьому питанні допоможуть такі корисні сервіси:

 • SimilarWeb — надає кількісні дані з конкуруючих продають майданчиків;
 • Serpstat — відображає ранжування за ключовими словами, а також проводить оцінку вартості посилання для визначення адекватного бюджету.

Це лише мала частина функціональних можливостей програм, які здатні істотно вплинути на успішне просування інтернет-магазину і підвищення конверсії.

Розробка систем метрик

Встановлені показники можуть бути як якісними, так і кількісними, але неодмінно зручними для ефективного аналізу, включаючи дані конкуруючих організацій. Потрібними метриками є трафік, відсоток показів, кількість осіб, які побачили інформацію на сторінці і кликнули на активну кнопку в оголошенні.

Конверсія — більш глибокий показник, оскільки він відображає відсоток зацікавленої аудиторії, що перетворилася в клієнтів. В інструментарії можуть бути відображені кількість заповнень форми онлайн-заявки, дохід, а також всі фінансові події, що враховуються платіжним агрегатором, таким як Interkassa (якщо він встановлений на що продає майданчику).

Найбільш важливим є показник ефективності KPI, який автоматично прораховується з цільових метрик, спрямованих на збільшення продажів. Далі слід розробка стратегії, заснована на одній з базових моделей — інтуїтивної, конверсії, ROI, LTV.

Налаштування аналітики

Ефективними інструментами для обліку та детального аналізу даних є Google Analytics і Яндекс.Метрика. Системи побачать сайт переходу при наявності utm-міток, якими обов'язково потрібно позначати всі посилання. В плагінах існують зручні шаблони, а в деяких сервісах - швидкі прив'язки і укорочення посилань. Не варто забувати і про використання подій, серед яких основними є клік, наведення курсору, відправка заявки.

Всі вони повинні мати власний код. У ланцюжку дій з налаштування аналітики є також цілі — цільова сторінка, подія, глибина перегляду, час сеансу та інші, яким можна задавати послідовність. Веб-аналітика допомагає отримувати наскрізну інформацію — як передбачувану, так і реальну, що істотно спрощує не тільки планування бізнесу на збільшення доходу, а й ведення бухгалтерсько-податкового обліку.

Поширити:

Читайте також