Як безпечно робити покупки в інтернеті?

У всьому світі з кожним днем ​​онлайн-покупки стають все популярнішими. І на це є безліч причин. Кожен, хто хоч раз робив покупки в інтернет-магазині, знає, що купувати товари та послуги в режимі реального часу зручно і вигідно.

Темп життя сучасної людини постійно прискорюється і спонукає його економити час і сили, а новітні технології забезпечують споживачеві всі умови для того, щоб купувати необхідні речі, не відриваючись від монітора ПК, екрану ноутбука або дисплея смартфона. Тим більше, що оснащені платіжними агрегаторами, інтернет-магазини виконують сьогодні не тільки вітринну функцію, а й беруть оплату, як повноцінні торговельні майданчики. При цьому покупки в інтернеті традиційно обходяться покупцям дешевше через те, що у вартість товарів не включені витрати по оренді дорогих торгових залів, зарплати великого штату персоналу та інші витрати, супутні змістом офлайнового магазину.

При всій зручності покупок в інтернеті, в віртуальних угодах завжди присутня і частка ризику, пов'язана з можливістю наштовхнутися на нечистих на руку продавців або відвертих шахраїв.

Правила грамотного інтернет-шопінгу

Щоб покупка через сайт принесла тільки позитивні емоції і фінансову вигоду, а не стала предметом розчарування і збитку, рекомендується дотримуватися кількох простих правил:

  • читайте відгуки про товар, який ви бажаєте купити;
  • порівнюйте ціни на конкретний продукт в різних інтернет-магазинах;
  • вивчіть інформацію про продавця, який привернув вашу увагу вигідними умовами;
  • ознайомтеся з умовами доставки, оплати і повернення, заявленими на сайті обраного продавця;
  • пам'ятайте про права споживачів, які неухильно повинні дотримуватися і в офлайн -, і в онлайн-торгівлі.

Бажаючи придбати будь-який товар / послугу, вивчіть для початку, що говорять про даний продукт користувачі, які вже спробували його. Можливо, що дізнавшись більше про характеристики товару та його виробника, вам вже не потрібно буде шукати відповідного продавця. Якщо все ж мова йде саме про те, що ви шукаєте, слід провести невелике ринкове дослідження і дізнатися конкурентні ціни, пропоновані на шуканий товар. Допомогти в цьому можуть спеціальні інтернет-сервіси порівняння вартості.

На серйозному сайті завжди повинна бути інформація про продавця, в тому числі контактна, - не ігноруйте її. Можна навіть продзвонити за вказаними телефонами, щоб переконатися в наявності зворотного зв'язку. Особливу увагу варто присвятити розділу умов доставки і оплати: що входить у вартість товару, як і в які терміни здійснюється його відправка. Купуючи акційні речі, відразу цікавтеся їхньою кількістю та умовами розпродажі.

Доцільно віддавати гроші тільки після отримання товару, коли ви переконалися, що вам прислали саме те, що ви замовляли. Щоб уникнути розбіжностей з приводу моменту вступу в дію договору купівлі-продажу, слід познайомитися з умовами оферти онлайнового продавця. Пам'ятайте, що ви завжди можете повернути дистанційно куплену річ протягом тижня після її отримання, виняток становлять лише вироби з індивідуально-визначеними характеристиками, які може використовувати лише сам покупець.

Шахраї: особливі прикмети

Зайшовши на сайт інтернет-магазину, покупець повинен уважно оцінити його зовнішній вигляд, який сам по собі може багато розповісти про «серйозність намірів» продавця і його зацікавленості в тривалій торговельній діяльності та розвитку бізнесу. Не дуже хорошими сигналом можна назвати такі явища на сайті інтернет-магазину, як:

  • неякісний, явно аматорський дизайн зі слабкою навігацією і безграмотним, мізерним контентом;
  • велику кількість рекламної інформації, в тому числі часто спливаючі вікна;
  • наявність сторінок, що перенаправляють користувача в невідомому напрямку;
  • відсутність вказівки параметрів і сертифікатів безпеки.

Слід мати на увазі, що адреса захищеної електронної сторінки якісного і надійного веб-ресурсу з послугою онлайнової оплати, швидше за все, буде починатися з «https://».

Поширити:

Читайте також