Як працюють платіжні системи?

платежные системы

За останні кілька десятиліть електронна комерція стала невід'ємною частиною індустрії торгівлі, і онлайнові покупки увійшли в повсякденне життя більшості споживачів у багатьох країнах світу. Навіть в Україні жоден серйозний бізнес вже неможливо собі уявити без електронної підтримки у вигляді інтернет-магазинів або інтернет-сайтів, а деякі комерсанти взагалі повністю переходять в більш економічний і зручний віртуальний формат.

Для організації інтернет-торгівлі обов'язково потрібні інструменти, які б дозволили оплачувати куплений продукт в онлайн-режимі, тим самим, роблячи процес покупки максимально комфортним і для клієнта, і для продавця. З цією метою і створено електронні платіжні системи, що дозволяють проводити оплату на сайті в кілька «кліків». Завдяки платіжним сервісам покупець має можливість  оплатити товар, не відриваючись від монітора, а продавець оперативно отримати кошти на розрахунковий рахунок.

Що являє собою електронна платіжна система

Представляючи сімейство безготівкових платіжних систем, сучасний електронний сервіс для оплати інтернет-покупок являє собою складний комбінований продукт, в основі якого лежить сукупність технічної інфраструктури, процедурних операцій, правил функціонування.

Згенеровані в єдину цілісну систему ці елементи забезпечують можливість переводу фінансів від одного суб'єкта іншому в безготівковому форматі. При цьому транзакції онлайнових платежів проходять через інтернет. Подібні платіжні системи дозволяють робити онлайнові покупки і оплачувати товари і послуги за допомогою банківських карт, електронних грошей або інших інструментів розрахунку. Українським користувачам сьогодні є безліч платіжних сервісів і агрегаторів, що дозволяють працювати з різними фінансовими інструментами, підвищуючи конверсію віртуальної торгового майданчика і конкурентоспроможність продає сайту. Одним з найбільш популярних є платіжний агрегатор «Інтеркаса», що охоплює понад п'ятдесят сервісів оплати і п'ять валютних зон, а також забезпечує гнучку індивідуальну настройку інтерфейсу і високу ступінь безпеки транзакцій.

Робочий алгоритм платіжних сервісів

Процес роботи кожного платіжного шлюзу має двовекторний напрям, орієнтований, з одного боку, на покупця, а з іншого — на продавця. Для клієнта алгоритм використання платіжної системи виглядає наступним чином:

  • вибір товару в представленому онлайн-каталозі і формування віртуальної корзини;
  • вибір способу оплати і перехід на захищену сторінку сервісу прийому платежів;
  • введення платіжних реквізитів та підтвердження кнопкою «Оплатити».

Що стосується інтернет-магазину, то він втягується в процес прийому платежу в той момент, коли клієнт оплатив товар. Стандартна схема роботи продавця з платіжним сервісом також включає в себе кілька ключових етапів:

  • моніторинг продавцем платіжних транзакцій в особистому акаунті облікової системи на предмет надходження замовлення;
  • при появі замовлення уточнення з покупцем (переважно в телефонному режимі) особливостей і термінів доставки замовленого товару;
  • надходження грошей на розрахунковий рахунок сторони, що продає (займає 1-3 дні).

Деталі підключення інтернет-магазину до конкретного платіжного сервісу можуть відрізнятися. Проте, стандартна процедура підключення до електронної платіжної системи — особливо якщо мова йде про надійного та серйозного партнера — вимагає витрат часу і ресурсів. Найчастіше між сторонами укладається двосторонній договір і пред'являються документи, що підтверджують легальність бізнесу компаній. З технічної точки зору, інтеграція сервісу, як правило, не є надмірно складною, тим більше, що деякі системи, зокрема, платіжний агрегатор «Інтеркаса» пропонують клієнтам спеціальні модулі для онлайн-платежів, з установкою яких впорається навіть не програміст.

Поширити:

Читайте також