Як самостійно створити сайт?

Вам цікаво, як створити свій сайт? Існує два методи — зробити його самостійно або замовити у web-розробників. Кожен спосіб має свої плюси і мінуси, і який з них вибрати, залежить від пріоритетних цілей, бажаного підсумкового результату, фінансових можливостей. Створення сайту професійними дизайнерами обійдеться дорожче, але не факт, що краще, оскільки можна спробувати зробити те ж саме самому — це не так складно, як здається на перший погляд.

Основи самостійного створення сайту за допомогою конструктора

Якщо ви хочете зробити сайт в дизайн-студії, при цьому маєте обмежений бюджет, то нічого ексклюзивного ви не отримаєте — розробник буде користуватися тим же конструктором, який можете взяти і ви. Не дивуйтеся, але створити сайт з нуля можна за 15-30 хвилин. Ось коротко основні моменти:

  • Редагування в один клік. Спираючись на шаблон, можна встановлювати готові блоки, при цьому змінюючи їх розмір і колір, додаючи кнопки і контент. Можна приєднувати сторінки, наповнювати їх відео, текстовими файлами, фотографіями.
  • Вибір свого домену. Конструктори пропонують не тільки безкоштовні домени, але і реєстрацію з прив'язкою до імені, вибір назви.
  • Адаптація для мобільних гаджетів. Спеціальні програми перетворюють ваш звичайний сайт в версію для мобільних девайсів.
  • Простий інтернет-магазин. Платформи вже надають готовий функціонал — з блоками, каталогом, кошиком, банерами для реклами, системами оплати.
  • Швидка оптимізація. SEO для пошукових роботів налаштовується в шаблоні — вам потрібно буде тільки додати ключові запити, посилання, описи, коди Google-аналітики.

Який конструктор вибрати?

Якщо ви плануєте створити свій сайт самостійно вперше, значить, у вас немає досвіду роботи з подібними програмами. Вибирати автономну систему CMS нераціонально через її достатньої складності для новачка — набагато вигідніше і простіше скористатися конструктором. Це ідеальне рішення для сайту-візитки, портфоліо, інтернет-магазину на сотню товарів, блогу. При відсутності базових знань програміста можна скористатися такими популярними конструкторами:

  • uKit — простий і дешевий варіант з продуманим опціональний;
  • Wix — яскравий движок з бездоганним візуальним редактором і хорошим набором інструментів;
  • uCoz — універсальний інструмент, має різноманітний функціонал, дозволяє створити сайт будь-якої складності, надає безкоштовні і платні тарифи.

Перераховані движки мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, сотні різних шаблонів, згрупованих за сферами діяльності, а також продумані віджети. Розробники пропонують пробне тестування і подальші оптимальні за ціною тарифні плани з оплатою раз на місяць або рік.

Чому краще зробити сайт за допомогою конструктора, ніж на основі CMS?

Створити сайт самостійно на CMS досить складно, оскільки платформа являє собою спеціальну програму, яка після установки виглядає як суміш графічного інтерфейсу і текстового редактора. Щоб використовувати CMS, потрібен хостинг — сервер для установки движка і зберігання файлів. Для розробки сайту потрібно грамотно володіти комп'ютером і легко орієнтуватися в софті.

Створити свій сайт за допомогою конструктора зможе людина, що не володіє знаннями програміста, оскількидля роботи надається  майданчик вже очищена від усіх складнощів технічного характеру самостійно не доведеться нічого налаштовувати, створювати, підключати і встановлювати. Онлайн-сервіс надається вже готовим для внесення ваших даних і легкого дизайну під індивідуальні особливості вашого бізнесу у віртуальному просторі.

Варто відзначити, що онлайнові конструктори були створені набагато пізніше, ніж сервіси на CMS. У них враховані всі вимоги людей, які не підковані технічно, але бажають самостійно займатися розробкою сайту. По суті, вони являють собою шаблонний, адаптований варіант платформи, що пройшла очищення, тому необхідність оренди хостингу, створення бази даних, забезпечення спеціальної безпеки і кодувань відпадає сама собою.

Поширити:

Читайте також